NOWY, zintegrowany osuszacz powietrza !

Opcjonalny zintegrowany osuszacz powietrza

Podstawowe parametry techniczne sprężarek śrubowych objętych ulepszeniem:

  • Zakres ciśnienia: 5 do 13 barów
  • Przepływ objętościowy: 2,1 - 14,9 m3/min
  • Moc silnika: 55 do 75 kW

Od sierpnia 2023 produkowane sprężarki śrubowe Gardner Denver o mocy od 55 do 75 kW zostały zmodernizowane w celu zapewnienia opcji zintegrowanego osuszacza powietrza, dzięki czemu sprężarkę powietrza i osuszacz powietrza można połączyć w jeden zestaw.

Zalety nowego pakietu

Zalety tego nowego, zintegrowanego pakietu sprężarka śrubowa – osuszacz chłodniczy:

  • Większy zrównoważony rozwój – niewielkie wymiary i najnowsza technologia chłodnicza zastosowana w osuszaczu (R513A) o niskim potencjale globalnego ocieplenia GWP
  • Zaprojektowany do pracy - 1 do 1 ze sprężarką sprawdzoną pod kątem wydajności i niezawodności. Już nie ma kompromisu w doborze osuszacza. Teraz osuszacz ziębniczy zapewnia ciśnieniowy punkt rosy +3C (klasa 4) w całym zakresie temperatur roboczych sprężarki.
  • Łatwa instalacja typu Plug & Play – do podłączenia 1 złącze pneumatyczne i 1 złącze elektryczne
  • Zminimalizowane obwody i przeprojektowany, wydajny wymiennik ciepła
  • Łatwy w transporcie – dedykowana paleta z osuszaczem do montażu podczas uruchomienia
  • Przemysł 4.0 zaprojektowany w konstrukcji – już połączony z iConn

Zasada działania osuszacza chłodniczego

Sprężone powietrze wpływa do aluminiowego, opatentowanego wymiennika, w którym jest schładzane dwuetapowo do wymaganego ciśnieniowego punktu rosy.

W pierwszym etapie, w wymienniku typu powietrze-powietrze, wpływające sprężone powietrze jest wstępnie chłodzone przez powietrze wychodzące przeciwprądowo z separatora skroplin.

W drugim etapie w wymienniku typu medium chłodzące-powietrze temperatura sprężonego powietrza jest dalej obniżana do osiągnięcia punktu rosy. W trakcie tych dwóch faz prawie cały olej i para zawarte w sprężonym powietrzu są wykraplane, a następnie oddzielane od strumienia powietrza w separatorze skroplin. Potem usuwane są przez automatyczny spust kondensatu.

W tym momencie schłodzone powietrze ponownie wpływa przeciwprądowo do początkowego wymiennika powietrze-powietrze, gdzie jest ogrzewane przez napływające ciepłe powietrze, umożliwiając zaoszczędzenie energii i zmniejszenie wilgotności względnej w strumieniu wychodzącego powietrza.

Osuszacz jest już fabrycznie wyposażony we wszystkie urządzenia kontrolne, zabezpieczające i regulacyjne. Tak więc jakiekolwiek dodatkowe urządzenie nie jest potrzebne jeżeli potrzebujesz osuszone powietrze w klasie 4. Oczywiście filtry sprężonego powietrza dobierasz do wymaganej potrzebnej Ci klasy.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Osuszacz chłodniczy do prawidłowej pracy i utrzymania deklarowanego ciśnieniowego punktu rosy potrzebuje odpowiedniego chłodzenia i przewymiarowania dostosowującego go do ekstremalnych temperatur w okresie letnim.

Opatentowany wymiennik i gwarancja producenta skuteczności pracy w zakresie dopuszczalnych temperatur jest rozwiązaniem dla zakładów produkcyjnych, które nie posiadają zbyt dużo miejsca w swojej sprężarkowni. Ostatecznie zintegrowany osuszacz chłodniczy powiększa długość sprężarki o jedynie o 50cm!

Nie ma dylematu gdzie postawić oddzielny osuszacz, w jakim kierunku go usytuować, aby zasysał do chłodzenia zimne powietrze, a nie gorące powietrze z układu chłodzenia sprężarki.

Wprawdzie są opinie żeby nie montować osuszacza do źródła gorąca jakim jest kompresor. Żeby odsunąć go jak najdalej w najzimniejszy zakątek sprężarkowni. Tylko co można zrobić, gdy sprężarkownia posiada ograniczone wymiary, ograniczoną kubaturę, a powietrze klasy 4 jest potrzebne?

Należy zamówić sprężarkę Gardner Denver o mocy 55 lub 75kw wyposażoną w zintegrowany osuszacz chłodniczy, albo zamówić sam moduł osuszacza do takiej sprężarki.

Masz wątpliwości w sprawie doboru lub skuteczności takiego rozwiązania?

Skontaktuj się z nami, a my w krótkiej rozmowie wyjaśnimy jakie są możliwości i opcje osuszenia Twojego sprężonego powietrza.

×
×